BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Nie ma jak lokomotywy!” – książeczka z melodyjkami

Któż nie zna „Tomka i przyjaciół”, czyli wesołej ferajny lokomotyw? Bajka ta leci w telewizji już od 1984 r. i doczekała się ponad pół tysiąca odcinków! A do tego kilkunastu filmów pełnometrażowych i wielu książeczek oraz gadżetów inspirowanych serią. W nasze ręce trafiła książeczka dźwiękowa „Nie ma jak lokomotywy!” i muszę przyznać, że skradła serce mojego najmłodszego.

 

Bajkę „Tomek i przyjaciele” („Thomas and Friends”) starsi widzowie mogą pamiętać jako „ Parowóz Tomek i jego przyjaciele” („Thomas the Tank Engine and Friends”) – taki tytuł rzeczywiście cykl nosił przez pięć pierwszych telewizyjnych serii, następnie tytuł skrócono. Jak to zwykle bywa, telewizyjny serial został oparty na serii książeczek dla dzieci „The Railway Series” autorstwa Wilberta Awdry’ego. Był to wielki miłośnik kolei, który pierwszą książkę napisał dla chorego na odrę synka Christophera. Malec miał trzy latka i podobnie jak tato, był zafascynowany lokomotywami. Duchowny napisał w sumie 26 książek o pociągach, a na dodatek zbudował synkowi modele m.in. Tomka – z kija od miotły i kawałków drewna. Historie lokomotyw stały się hitem. Wkrótce Christopher zaczął pisać opowieści dla swojego syna – Richarda. Serial o niebieskiej lokomotywie Tomku i jego przyjaciołach jest wyświetlany w ponad stu trzydziestu krajach na całym świecie.

 

 

Jeśli znacie bajkę, znacie także z pewnością pojawiające się w niej melodie. I to ich możemy posłuchać naciskając przyciski w tekturowej książeczce „Nie ma jak lokomotywy”. Całą treść publikacji stanowią słowa piosenek do tych melodii. Rodzic może wraz z dzieckiem śpiewać piosenki o pociągach, stoczni i torach. Ładne obrazki inspirują do rozmów – np. o życiu na wsi (ostatnie strony przedstawiają Tomka przejeżdżającego obok farmy), o pracy w porcie czy też o tym, że na dworcach kolejowych zwykle zaczynają się wspaniałe podróże.

 

Polecam dla maluszków.

 

 

Tytuł: „Tomek i przyjaciele. Nie ma jak lokomotywy!”
Seria: Play-a-Song
Wydawca: Phoenix International Publications, Inc.
Wyłączny dystrybutor w Polsce: FK Olesiejuk

 

Tekst i foto: Karolina Osińska-Marcińczyk

***Lubisz zakupy on-line? Z pewnością zainteresuje Cię oferta Mamkowego Sklepu! Zapraszam serdecznie na www.sklep.mamkowo.pl! Tam zamówisz m.in. ten świetny plecak z Tomkiem!


***


Dla Użytkowników Facebooka:
Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo – serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy.
 

A może masz profil na Google+?
W takim razie wpadaj na konto Mamkowo!
A miłośników Instagrama zapraszam na profil Mamkowo.pl.
Do zobaczenia!

One thought on “BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Nie ma jak lokomotywy!” – książeczka z melodyjkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *