Pod patronatem Mamkowo.pl: Dzień Dziecka z Tomkiem i przyjaciółmi

Które dziecko nie lubi pociągów? Który maluch nie fascynuje się ciuchciami? No który? Macie takiego w domu? To zabierzcie go na Dzień Dziecka z Tomkiem i przyjaciółmi do Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, a fascynacja gotowa. Zapowiada się świetna impreza!

 

W Jaworzynie, niewielkiej miejscowości na Dolnym Śląsku, ważnym węźle kolejowym, w dawnej lokomotywowni stacjonuje pociąg „Tomek”. Odwiedzamy go regularnie – tu z malutką Emilką w 2014 r….

 

 

A tu z nieco większa Emilką i niewielkim jeszcze Piotrusiem w 2017 r. 🙂

 

 

Jaworzyńskie muzeum na Dzień Dziecka szykuje niesamowity event głównie z myślą o najmłodszych miłośnikach zabytkowych parowozów. Będzie oczywiście Tomek, będą też stoiska z grami i zabawami, wspólne klejenie modeli kolejowych, przejażdżki i mnóstwo innych atrakcji.

 

Muzealnicy czekają na wszystkie dzieci w dniach 31 maja – 3 czerwca 2018 r. (choć oczywiście w innym terminie też warto odwiedzić to niezwykłe muzeum – tutaj relacja z Wycieczki z Mamkowo.pl: Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku).

 

 

Przed rozpoczęciem zabawy z Tomkiem i Przyjaciółmi każde dziecko otrzyma dzienniczek, w którym będzie mogło zbierać pieczątki za wzięcie udziału w zabawie na każdej stacji – tłumaczy Anna Ordowska z muzeum. – Za zebranie wszystkich pieczątek dzieci otrzymają dyplomy i nagrody gwarantowane od Tomka i jego przyjaciół, takie jak naklejki, gry, puzzle i wiele innych.

 

Dla najmłodszych zostaną przygotowane Stacje kolejowe do zaliczenia:

Stacja nr 1 – na tej stacji dzieci poznają zasady bezpieczeństwa na drodze i przejściu kolejowym, znaki drogowe, zasady korzystania z kolejowego rozkłady jazdy.

 

Stacja nr 2 – to stacja na której dzieci za pomocą małych ciuchci będą mogły poczuć się, jak Tomek i na specjalnej planszy poruszać się po torach (Strefa Mattel).

 

Stacja nr 3 – najmłodsi będą mogły obejrzeć najlepsze odcinki serialu Tomka i Przyjaciele.

 

Stacja nr 4 – na tej stacji stanie foto budka w której każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Stacja nr 5 – wagon malarski – warsztaty plastyczne z ozdabianiem kartonowych lokomotyw i wagonów.

 

Stacja nr 6 – warsztaty modelarskie.

 

Stacja nr 7 – malowani buzi.

 

Stacja nr 8 – przejażdżki.

 

Impreza będzie zorganizowana na terenie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej ul. Towarowa 4.

 

Serdecznie zapraszam!

 

KOM

 

 

5 komentarzy do “Pod patronatem Mamkowo.pl: Dzień Dziecka z Tomkiem i przyjaciółmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *