Wyzwanie Wielkiej Wagi

Wymyśliłam kiedyś takie hasło na dietę: „Zacznij od poniedziałku!”. I dziś właśnie do tego namawiam. Utworzyłam tajną grupę na Facebooku, w której przygotowujemy się, aby zacząć od poniedziałku Wyzwanie Wielkiej Wagi, czyli po prostu: walkę o zdrowie i utratę kilogramów.


Czemu akurat od poniedziałku? Bo to początek tygodnia. Czemu nie od pierwszego dnia miesiąca? Bo to dawałoby nam tylko 12 szans na start w roku, a od poniedziałku można zaczynać przeciętnie 52 razy w każdym roku. I tu uwaga: nie chodzi o to, żeby zaczynać co jakiś czas znów od nowa po porażce… Chodzi o to, by zacząć dobrze i tego się trzymać. I móc dołączyć w dowolnym tygodniu.

Gdy decydujemy się na zadbanie o zdrowie w środku tygodnia, mamy – jak teraz – kilka dni na to, aby zaplanować nasze działania, zrobić odpowiednie zakupy, pozbyć się z domu tego, czego w nim być nie powinno…

A dlaczego piszę o tym dziś, w czwartek, 10 stycznia 2019 r.? Tak myślę sobie o tych, którzy postanowili od początku roku być fit, diet i slim… I po pierwszym tygodniu dali za wygraną. Bo tak to często bywa, że decyzję o noworocznym postanowieniu podejmujemy w danej chwili, nabuzowani nadchodzącymi zmianami w kalendarzu. A później niewiele z tego wychodzi. Jeśli Ty też tak masz, to oto daję Ci znów szansę. Możesz zacząć od poniedziałku! Tylko dobrze się zastanów, jak będziesz działać. Wszystko zaplanuj. Nie rób postanowień, tylko wyznacz cele i zaplanuj ich realizację.

Jeśli chcesz dołączyć do tajnej grupy na Facebooku, albo też chcesz do wyzwania dołączyć, ale nie ma Cię na tym serwisie społecznościowym – napisz do mnie maila na karolina@mamkowo.pl.

Wyzwanie Wielkiej Wagi przed nami.

Karolina z Mamkowo.pl

PS. Jeśli masz czas i ochotę – poczytaj:
* Chudnij ze mną – odc. 1: Kup zeszyt
O tym, że cele należy zapisywać odręcznie, najlepiej w czasie teraźniejszym.
*
Chudnij ze mną – odc. 2: Zmierz się, zważ się
O tym, że warto odnotowywać swoją aktualną masę ciała i wymiary, aby obserwować postępy w działaniu. I o tym, jak obliczyć swój indeks masy – BMI.
*
Chudnij ze mną – odc. 3: Pokochaj proste smaki
O tym, że odchudzanie to mądre jedzenie. I o pomysłach na przekąski.
*
Chudnij ze mną – odc. 4: Zmobilizuj się do ruchu
O tym, jak nie mogę zmobilizować się do ćwiczeń, zasłaniam się wymówkami i tak mija dzień za dniem. Bo najtrudniej jest zacząć, jak tego dokonać? Odpowiedź na to pytanie w tym właśnie wpisie!
*
Chudnij ze mną – odc. 5: Idź na zakupy
O tym, co możemy znaleźć w żywności sklepowej.
*
Chudnij ze mną – odc. 6: Zapisuj, co jesz
O tym, że zeszyt z notatkami daje nam poczucie, że panujemy nad tym, co jemy. A to bardzo ważne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *