Najlepszy moment na decyzję o diecie jest dziś!

Ogólnie nie lubię tego gadania: „od poniedziałku”, „od pierwszego”, „od nowego roku”. Jednak raz do roku właśnie jest ten jego pierwszy dzień i skoro już w nim jesteśmy, to czemu by tego nie wykorzystać? Dziś możesz z czystym sumieniem zacząć! Zacznij od postanowień!


Gotowa? Więc zastanów się, co chcesz osiągnąć, jeśli chodzi o zmianę diety. Idealnie będzie, jeśli na pierwszym miejscu postawisz zdrowie. A później te marzenia o idealnej sylwetce itp., itd.

Masz już cel? Super! To teraz pomyśl, jak go osiągnąć. Myśl, myśl, myśl. I zapisuj! A co! Niech postanowienia nabiorą mocy. Zapisz wszystkie, najlepiej odręcznie. Najlepiej w kalendarzu na nowy rok. Albo w planerze. A jeśli nie masz żadnej z tych rzeczy, to znajdź w domu jakiś notes, zeszyt, w którym jest jeszcze miejsce na notatki. Masz? Super! Nie masz? Weź więc po prostu kartkę papieru i do listy postanowień dodaj, że kupisz sobie notes i tę kartkę wkleisz na jednej z pierwszych stron.

Postanowienia są? Świetnie! Teraz zabierz się za plan. Uporządkuj postanowienia, zastanów się, od czego musisz zacząć. Wypisz to sobie. Jeśli wyszło Ci chaotycznie, zrób kolejną listę – tym razem porządkując plany po kolei.

Dobra. Odpocznij. Zaparz sobie kawy lub herbaty (bez cukru! Jeśli do tej pory słodziłaś, to od dziś tego nie rób), odetchnij. I jeśli masz ochotę – poczytaj:
* Chudnij ze mną – odc. 1: Kup zeszyt
O tym, że cele należy zapisywać odręcznie, najlepiej w czasie teraźniejszym.
*
Chudnij ze mną – odc. 2: Zmierz się, zważ się
O tym, że warto odnotowywać swoją aktualną masę ciała i wymiary, aby obserwować postępy w działaniu. I o tym, jak obliczyć swój indeks masy – BMI.
*
Chudnij ze mną – odc. 3: Pokochaj proste smaki
O tym, że odchudzanie to mądre jedzenie. I o pomysłach na przekąski.
*
Chudnij ze mną – odc. 4: Zmobilizuj się do ruchu
O tym, jak nie mogę zmobilizować się do ćwiczeń, zasłaniam się wymówkami i tak mija dzień za dniem. Bo najtrudniej jest zacząć, jak tego dokonać? Odpowiedź na to pytanie w tym właśnie wpisie!
*
Chudnij ze mną – odc. 5: Idź na zakupy
O tym, co możemy znaleźć w żywności sklepowej.
*
Chudnij ze mną – odc. 6: Zapisuj, co jesz
O tym, że zeszyt z notatkami daje nam poczucie, że panujemy nad tym, co jemy. A to bardzo ważne!

Trzymam za Ciebie kciuki!

Karolina z Mamkowo.pl

***

Myślę, że zainteresuje Cię oferta Sklepu Mamkowo – zabawki i artykuły dla dzieci! Zapraszam serdecznie na www.sklep.mamkowo.pl! 

***

Do Użytkowników Facebooka: Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo –serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. A może masz profil na Google+? W takim razie wpadaj na konto Mamkowo! Miłośników Instagrama zapraszam zaś na profil Mamkowo.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *